Říká se, že existují čtyři způsoby, jak na svou značku obrátit pozornost: můžete si ji koupit v podobě reklamy, můžete o ni prosit (řekněme PR v podobě klasického media relations), můžete se vetřít (a říkat tomu sales) nebo ji můžete získat díky tomu, že vytvoříte tak atraktivní text, že ho budou lidé chtít sdílet sami od sebe. Tomu říkám kouzlo! 

Více méně se věnuji hlavně čtvrté variantě. Je ještě jedno úžasné kouzlo – být vůči novinářům empatický, milý, zásadový a také jim umět věnovat pozornost a energii. Nestačí jen napsat hezký článek, hezký email a rozeslat ho, ale být novináři nápomocný a přemýšlet o něm jako o lidské bytosti, která potřebuje individuální péči – jako každý z nás.
Vždy se mi to ukáže na příkladech, kdy si říkám, že tohle už je moc do očí bijící. Nebo když má klient nějaké extra přání a vy si ho dáte jako svoji další metu a právě díky té empatii, vstřícnosti se vám to vrátí v podobě PR výstupu, ze kterého máte radost, jako z vánočního dárku!

Ale co je podle mě v PR branži to nejdůležitější? Důvěra ke klientovi, kvalitní produkt a víra v to, co pro něj děláte.
Když jsem se začala věnovat produktu Sérélys, který je určen jako doplněk stravy pro ženy v období klimakteria, okamžitě jsem myslela na svoji mámu, že jsem ji v tomhle náročném období nijak nepodpořila a litovala jsem, že klient nebyl mým klientem již dříve.
„Tak maminko promiň… teď už vím, jak složité jsi to měla! Určitě ti to vynahradím.“ A to je přesně ono, když opravdu věříte v to, co děláte a věnujete se tomu s nasazením, které si to zaslouží.

Takže ano, věřím na Ježíška, věřím na kouzla a věřím PR branži!:-), jelikož při tvorbě článků musíte projít desítky tiskových zpráv, diskuzí i významných výzkumů a analýz od odborníků, stanete se takovým laickým guru na dané téma a já doufám, že nám to všem přinese i tu radost, že to můžeme: „Poslat dál!“ 

 

Od pracovního stolu

Martina Valerie