Oxygen Error: Your shortcodes lack a valid signature - most likely because a migration has taken place. Please re-sign your shortcodes inside the WordPress admin panel, at Oxygen > Settings > Security.

NATURES

INSIGHT

Slovenská rodinná biotechnologická společnost Natures vyrábí doplňky stravy a kosmetiku s obsahem betaglukanu vysoké čistoty. Její cílovou skupinou jsou primárně ženy a muži ve věku 20+, kteří se starají o své zdraví a chtějí podpořit svou obranyschopnost. Další významnou skupinou jsou ženy matky, ve věku 25+, kterým leží na srdci odolná imunita a zdraví jejich dětí i jich samotných.

ZADÁNÍ

Na trhu působí firma Natures už téměř dvě dekády a představuje stabilní a důvěryhodnou značku. V rámci silné konkurence v daném segmentu je však někdy pro zákazníky těžké orientovat se v produktech na podporu imunity (a zejména v účinnosti a čistotě účinných látek) z toho tedy vycházel základ komunikační strategie.

Stanovili jsme si proto pro rok 2020 následující cíle:

- zvýšit brand awareness v Čechách
- edukovat cílovou skupinu o benefitech mikronizovaného betaglukanu vysoké čistoty, extrahovaného z čerstvé hlívy ústřičné

NÁSTROJE

Pro PR komunikaci jsme si vybrali tři linie, jakou formou komunikovat: edukativní a lifestylové články a produktové tipy. V textech jsme se podrobně zaměřili na jedinečnost a výhody, které zákazníkům produkty přinášejí a také jak lze přirozeným způsobem posílit obranyschopnost. Prostřednictvím produktů pro děti i dospělé jsme rozšiřovali povědomí o benefitech užívání doplňků stravy s obsahem mikronizovaného (rozmělněného) betaglukanu vysoké čistoty a pozitivní odezvy imunitního systému. Pravidelně jsme pro média na míru připravovali podklady, rozhovory a produktové tipy. Během pandemie bylo téma imunity opravdu hojně skloňované a díky našim článkům jsme mohli přispět k informovanosti veřejnosti, jak posílit imunitní systém a snížit riziko nákazy respiračními onemocněními.

TÉMATA

Hlavní články cílily na edukační témata – podpora imunity v době pandemie jak u seniorů, dospělých jedinců, tak i u dětí. V rámci lifestylových PR článků jsme reflektovali současnou realitu – home office, méně příležitostí k pohybu venku, sezónní chřipková období, nadmíra stresu, alergie a další témata nedílně spojená s imunitním systémem. Kvalitní články byly doplněny o vyjádření odborníků na danou problematiku – spolupracujeme s odborníky na imunitu, lékaři i lékárníky.

VÝSLEDKY

Vývoj mediálních výstupů v roce 2020 zahrnuje grafy, které postupně představují vývoj počtu mediálních zpráv v daných měsících, vývoj AVE (tzn. Mediální hodnoty výstupů) a vývoj GRP (tzn. Gross rating point – hodnoty, která představuje kumulativní zásah populace) pro klíčové slovo Natures a představitele firmy.

VÝSLEDKY

Během roku 2020 jsme bez jakéhokoli inzertního rozpočtu zajistili v rámci media lobbingu 128 mediálních výstupů, jejichž mediální hodnota byla 190 321 eur.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram